Galko a SAS na smiech

Autor: Michal Cenker | 24.11.2011 o 10:39 | (upravené 24.11.2011 o 10:44) Karma článku: 12,39 | Prečítané:  3391x

Pravdu povediac, skôr na zaplakanie. Na rokovaní výboru pre obranu a bezpečnosť sa Galko maximálne strápnil a ukázal pravú tvár.

„Ja jednoducho tie trestné oznámenia plieskam jedno za druhým a budem ich dávať vždy a nebudem teraz rozmýšľať nad tým, či mi nejaké zamietnu alebo nie, pretože aj to má podľa mňa veľký rozmer, keď raz to trestné oznámenie je na niekoho dané, nech to potom vysvetľuje svojím deťom.“

A to sme kde? Očierňovať za každú cenu? Strpčovať iným život len tak z dlhej chvíle? Veď nech to potom vysvetľuje svojím deťom, prečo bolo naň ho podané trestné oznámenie.

Tak takéto veci sa diali pred rokom 1989. To je tá sloboda, ktorú ste vybojovali a teraz nám ju chcete vziať? Hnus a špina.

Light motívom p. Galko na výbore bolo, že sa ku žiadnemu vypočúvaniu nemôže konkrétne vyjadrovať. A čo ten hypotetický príklad o novinárke, ktorej mal poslanec (politik) vyhrážať, že ak nebude robiť nejaké kroky členovi vlády, tak sa jej pomstí? To mal z nejakého hypotetického odpočúvania? Alebo to bola súkromná informácia od novinárky? Ale keď poslanec, myslím Smeru, vytrúbil „súkromnú“ informáciu o Galkovi, tak sa Galko div nerozplakal, že ako on je sklamaný, že to povedal na verejnosti.

Ďalším bodom „obhajoby“ Galka a celého SAS je mantra: „Všetko bolo v súlade zo zákonom“. Kde sú tie časy, keď nám tu SAS meditovala o morálke, etike, zásadách, ... že nie všetko, čo je v súlade zo zákonom, je aj správne.

Tieto príklady a aj príklady z mojich starších článkov ukazujú, že ak sa voči SAS použijú ich vlastné slová a konanie, vychádzajú z toho zrkadla neskutočne pokrivení.

Najnovší príbeh o korupcii je tiež veľmi zaujímavý. V deň, keď sa už v rámci kauzy odpočúvania zatĺkal posledný klinec, tak zrazu prišli obaja riaditelia vojenských služieb a Galko s informáciou o možnej korupcii na ministerstve obrany z čias SDKÚ.

Áno a potom ju svišť balil spolu s ostatnými zvieratkami do fólie. V deň, keď už mali všetci traja zrejme plné gate, práve v ten deň sa objavili „nové a závratné“ informácie ohľadom tohto prípadu? Čo robili všetci traja rok a pol? Čo je to za bojovníka proti korupcii, ktorí rozhoduje, kedy a čo sa zverejní? Zámerne bránili výkonu spravodlivosti? Zadržiavali informácie zo zištných dôvodov na „lepšie“ časy? Kto tu teda hrá politické hry?

A Radičová sa vraj tak zľakla, že hneď Galka odvolala a chcela odvolať aj riaditeľa VOS, len aby sa to nevyšetrovalo. A zľakla sa až tak veľmi, že to polícia na jej pokyn začala vyšetrovať. A teraz poprosím tú o červenej čiapočke.

A s odvolaním Galka nám tu SAS a ich fans predvádzajú ďalšiu zaujímavú hru. Že prezumpcia neviny, že počkajme na vyšetrovanie, že pri daňovom úrade bola mäkká, .... opäť bezcharakterná dvojtvárnosť, bezzásadovosť, prezliekanie kabátov tak, ako im  to vyhovuje.

Bolo pri daňovom úrade niečo v rozpore so zákonom? Čakali ste na vyšetrovanie? Bolo niečo niekomu dokázané. Všetci ste chceli Mikloša odvolať. Buď ste predtým nemali Radičovú kritizovať za „mäkkosť“ alebo ju prestaňte kritizovať teraz za „tvrdosť“. Alebo si to v zásadovej SAS predstavujte tak, že keď bola „mäkká“ na SDKÚ, mala byť „mäkká“ aj na SAS? A tvrdosť si nechať na niekoho z KDH alebo Most-u?

Alebo to bude tak, že na Vašich miláčikov sa siahať nesmie a chcete spravodlivosť len pre svojich nepriateľov?

Prepadávanie do morálneho a politického bahna je čoraz väčšie a o chvíľu budú z neho trčať už len uši. Z bojovníka proti „mafii“ sa stal „mafián“.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém.

SVET

Po páde z mosta do Vltavy zomrel český herec Jan Tříska

Okolnosti pádu vyšetruje polícia.

ŠPORT

Pán neviditeľný odsúdil Kristoffa k striebornej medaile, kričal komentátor

Ako reagovali komentátori na Saganov triumf.


Už ste čítali?