„Bojovníci“ proti gorile – zvierací detektívi

Autor: Michal Cenker | 16.1.2012 o 11:24 | Karma článku: 6,65 | Prečítané:  500x

V „čestnom“ boji proti gorile existujú rôzne skupiny bojovníkov. Spoločného, ale majú toho viac ako dosť. Aj keď sú to len dve charakterové vlastnosti.

Prvou skupinou je tzv. Slobodná a Solidárna skupina. O gorile vedeli už dávno, ale mlčali, keďže to vraj nebolo verejné. Podľa ich vlastných slov, inak veľmi smutných, keby s tým vyšli na svetlo sveta, boli by za blbých oni. Takže zo zištných dôvodov hodili boj za pravdu a spravodlivosť cez palubu. A pokrytecky sa teraz, keď im to už vyhovuje, hrajú na bojovníkov.

Druhou skupinou je skupina tzv. novinárov. Tí tiež o gorile už dávno vedeli, ale mlčali, keďže to vraj nebolo verejné. Podľa ich vlastných slov, inak veľmi smutných, keby s tým vyšli na svetlo sveta, čakali by ich miliónové súdy, ktoré by s najväčšou pravdepodobnosťou prehrali, čo by ich noviny položilo. Takže zo zištných dôvodov hodili boj za pravdu a spravodlivosť cez palubu. A pokrytecky sa teraz, keď im to už vyhovuje, hrajú na bojovníkov.

Tretiu skupinu možno nazvať skupinou tzv. šátekovcov. Bývalí policajti, ktorí mnohé tušili, mnohé vedeli, ale celé ich snaženie končí pri skonštatovaní, že oni ako tí dobrí, boli z polície „odídení“, resp. odišli radšej na vlastnú žiadosť. A teraz sa vyjadrujú, čo všetko sa spravilo a nemalo sa spraviť, čo všetko sa nespravilo a malo sa spraviť, ako sa všade možne porušovali zákony, ale akosi tiež hodili boj za pravdu a spravodlivosť cez palubu a bojujú až teraz.

Štvrtá skupina je tzv. svätá skupina, ktorej členovia sa cítia slobodne. Len neviem, čo robili doteraz, či bola gorila zverejnená až 13.01.2012. Vlastne nie. Oni boli doteraz na dovolenke, ale rozmýšľali o tom už cez Vianoce. Ale až takí slobodní asi nebudú, keďže konali až pod tlakom. Až keď padla prvá hlava. A používať žumpoidné výhovorky typu, ja som tam len 4x, resp. on do bytu nechodil je dosť divné. A keď sa majú chuť hrať na morálku, neviem prečo si oni chcú vyberať, kto môže hovoriť o ich špinavostiach. Vyzývať ich na odstúpenie nie je možné, ale oni radi vyzývajú na odstúpenie iných. Neviem, ktoré božie prikázanie hovorí o zištnom a pokryteckom správaní.

Špeciálnou skupinou „bojovníkov“ je skupina podporovateľov všetkých týchto bojovníkov. Tým totiž nezáleží na zištných a pokryteckých dôvodoch „bojovníkov“, zaujíma ich len výsledok. A to je to najsmutnejšie. Keby gorilu vyšetroval Hitler, aj toho by velebili. Nepriateľ môjho nepriateľa je môj priateľ a to im stačí.

To mali na takú špinavú hru pristúpiť aj Giordano Bruno alebo Ján Hus? Tých si história pamätá práve preto, že neboli zištní a pokryteckí. Svoj boj za pravdu a spravodlivosť nevzdali len preto, že im to práve nevyhovovalo.

Gorila totiž nie je len o gorile a jej potrestaní, ale aj o pseudobojovníkoch proti gorile. Zištných a pokryteckých. A s takou výbavou sa lepšia spoločnosť nedá vybudovať.

Na záver, pre všetkých päť skupín, odkaz Giordana Bruna, ktorý adresoval vtedajším pseudobojovníkom za pravdu a spravodlivosť: „Vynášate nado mnou rozsudok s väčším strachom než s akým ho ja počúvam.“

 pošli na vybrali.sme.sk

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Zistili, ktoré balené vody obsahujú mikroplasty. Sú aj na slovenských pultoch

Prítomnosť mikročastíc plastu zistila americká organizácia v každej z 259 testovaných fliaš.

EKONOMIKA

Šéf Slovensko.digital: Pellegrini málo dbal na systémové zmeny

Ľudia elektronické služby štátu zatiaľ radi nepoužívajú, hovorí Ján Hargaš.


Už ste čítali?