Ako zo zlej policajnej rozprávky

Autor: Michal Cenker | 19.6.2017 o 20:16 | Karma článku: 7,77 | Prečítané:  205x

V hlavnej úlohe gašpar. Inak ako z rozprávky, ale zlej, to nemôže byť, už len kvôli hlavnej postave. O čom bolo vlastne zabitie nevinného spolujazdca?

Dopravní policajti, ktorí boli o trištvrte na jednu v noci pri Novej Bani spozorovali auto, o ktorom vedeli, že často porušuje dopravné predpisy a zvykne ho riadiť mladík, ktorý nemá vodičský preukaz. Čiže podľa vlastných slov polície uvedené auto na samom začiatku žiadny dopravný a ani iný predpis neporušilo.

„Rozhodli sa, že vodiča a vozidlo budú kontrolovať, pretože vedeli, že tam môže sedieť predmetný vodič“. Tu sa opäť len potvrdilo, že inicatívny **bec je horší ako triedny nepriateľ.  Keby to auto, ktoré nič neporušilo nechali bez povšimnutia, dôjde bezpečne do svojho cieľa a nikomu sa nič nestane. 

A už úplne ako z ríše rozprávok je vyjadrenie gašpara, že „ak by totiž policajti nezasahovali, mohlo pokojne dôjsť aj k horšej havárii, ktorá si mohla vyžiadať viac životov.“

Nie, gašpar počmáraný, ak by totiž policajti na samom začiatku nezastavovali auto, ktoré žiadny predpis neporušilo, nedošlo by k žiadnej nahánačke, k žiadnej streľbe, k žiadnej havárii,  a hlavne by si to nevyžiadalo žiadny život.

Zazvonil zvonec a rozprávky je koniec? Áno, zvonec zazvonil, a volá sa umieráčik. A nie je rozprávky koniec, ale pohrebu začiatok!

A ako zo zlej rozprávky je aj výsledok týchto výrokov:

1. „Tí, čo sú prísediaci, napríklad pri šoférovi, sú vždy nevinní,“ vyhlásil ešte pred dvomi rokmi minister Robert Kaliňák počas vypočutia pred parlamentným branno-bezpečnostným výborom. Vtedy vysvetľoval streľbu na auto so študentmi.

2. Gašpar skonštatoval, že zvyšní traja mladíci boli v tejto situácii v podstate rukojemníci. Takže tu máme zabitého nevinného rukojemníka a morálnu zodpovednosť z vedenia polície nemá kto prebrať. Kedy a za čo toho budete schopní? Keď aj toto je Vám málo.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Bitkári v škole v Demandiciach skončili, spolužiaci naďalej pykajú

Žiaci z obcí Lontov a Ipeľský Sokolec naďalej chodia do Demandíc, hoci si musia preplácať cestu sami.

EKONOMIKA

Diskriminácia, sťažujú sa veriaci na nový poplatok za sobáš

Za cirkevný sobáš sa doteraz matričný poplatok neplatil.


Už ste čítali?