Ako zo zlej policajnej rozprávky

Autor: Michal Cenker | 19.6.2017 o 20:16 | Karma článku: 7,71 | Prečítané:  191x

V hlavnej úlohe gašpar. Inak ako z rozprávky, ale zlej, to nemôže byť, už len kvôli hlavnej postave. O čom bolo vlastne zabitie nevinného spolujazdca?

Dopravní policajti, ktorí boli o trištvrte na jednu v noci pri Novej Bani spozorovali auto, o ktorom vedeli, že často porušuje dopravné predpisy a zvykne ho riadiť mladík, ktorý nemá vodičský preukaz. Čiže podľa vlastných slov polície uvedené auto na samom začiatku žiadny dopravný a ani iný predpis neporušilo.

„Rozhodli sa, že vodiča a vozidlo budú kontrolovať, pretože vedeli, že tam môže sedieť predmetný vodič“. Tu sa opäť len potvrdilo, že inicatívny **bec je horší ako triedny nepriateľ.  Keby to auto, ktoré nič neporušilo nechali bez povšimnutia, dôjde bezpečne do svojho cieľa a nikomu sa nič nestane. 

A už úplne ako z ríše rozprávok je vyjadrenie gašpara, že „ak by totiž policajti nezasahovali, mohlo pokojne dôjsť aj k horšej havárii, ktorá si mohla vyžiadať viac životov.“

Nie, gašpar počmáraný, ak by totiž policajti na samom začiatku nezastavovali auto, ktoré žiadny predpis neporušilo, nedošlo by k žiadnej nahánačke, k žiadnej streľbe, k žiadnej havárii,  a hlavne by si to nevyžiadalo žiadny život.

Zazvonil zvonec a rozprávky je koniec? Áno, zvonec zazvonil, a volá sa umieráčik. A nie je rozprávky koniec, ale pohrebu začiatok!

A ako zo zlej rozprávky je aj výsledok týchto výrokov:

1. „Tí, čo sú prísediaci, napríklad pri šoférovi, sú vždy nevinní,“ vyhlásil ešte pred dvomi rokmi minister Robert Kaliňák počas vypočutia pred parlamentným branno-bezpečnostným výborom. Vtedy vysvetľoval streľbu na auto so študentmi.

2. Gašpar skonštatoval, že zvyšní traja mladíci boli v tejto situácii v podstate rukojemníci. Takže tu máme zabitého nevinného rukojemníka a morálnu zodpovednosť z vedenia polície nemá kto prebrať. Kedy a za čo toho budete schopní? Keď aj toto je Vám málo.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Kotlebova dymová clona zakrýva väčší útok

Kým sa sústredíme na kreslo Mariana Kotlebu a okrajovo Milana Uhríka v Nitre, ĽSNS sa chystá zabrať stovky miest naprieč všetkými župami.

DOMOV

Café Európa: Budú Slováci môcť pracovať v zahraničí?

Sledujte naživo diskusiu o budúcnosť práce v Európe.


Už ste čítali?